Для голосування необхідно авторизуватись

А в чому ж сила?

Стоять люди, коти і всі розступаються. Бо гордий господар вивів на вигул свого песика майже з метр зростом і близько 50 кілограмів ваги. Кішка з котом від одного вигляду пса зібрали речі і перебігли до сусіднього підвалу. Горобці злетіли з берізки і заховалися в туї. Черв’яки зарилися ще більше в землю, а блискучі метелики знову стали гусінню. Тільки собаці неймовірно приємно від такої поваги, він повільно крокує, гордо задерши носа.
А під вкопаними колесами на дитячому майданчику сиділо дві миші і сперечалися, хто ж буде жити у нірці під колесами. Бачили вони всю цю веремію навколо, бачили того пса здоровенного і здивовано переглянулися.
– Теж мені! Знайшли страхіття! Я того собаку однією лапою на сир скручу, – каже руда миша.
– Лапою? Я його хвостом пришльопну! – хизується сіра.
– А давай на спір! – запропонувала руда миша. – Хто собаку налякає та з двору вижене, та і буде в нірці під колесом жити!
– А давай! – із запалом погодилась сіра миша.
Побігли вони вперед, причаїлися в кущах і чекають, коли тут пройде пес.
– Дивись як треба! – каже сіра миша.
І як по дорозі йшов собака, миша шустро чкурнула йому між лапами. Собака не зрозумів що воно таке та почав плигати як навіжений. То на одній лапі, то на двох, то вгору підскаче, то задні лапи підкине. Господар тільки повідок міцніше стиснув та подумав, чи не сказився часом його собака.
– Ну, що? – гордо всміхнулася руда миша на іншому боці дороги. – Оце ти лякаєш! Він навіть не зрозумів чи то його блохи кусають, чи із двору женуть? Ех, ти! Дивись, як працює професіоналка!
Руда миша крадькома побігла позаду собаки. А в момент, коли песик присів зробити свої собачі справи, руда як вхопить його зубами за хвоста. А пес як зненацька підніме свої п’ятдесят кілограмів у повітря, як перекрутиться та як гризне себе за хвоста, що господар тільки і подумав: «Точно, сказився бісів син!».
А руда миша в останній момент перед гризь-гризь все-таки встигла відскочити назад. Вона сіла на бордюрі біля сірої і разом мишки похнюпили голови. Собацюра ж той розігрався на сонечку і почав топтати жовті квіточки на мишачій галявині. Цього вже вони витримати не змогли. Руда з сірою зірвалися і погнали до самого собаки.
– Ти дурень безтолковий! Ану геть звідси! – запищала руда.
– Геть! Геть! Виродок ти, на бабу Ягу схожий! – запищала сіра.
Собака аж здивувався від такої нахабності, щоб це до нього велетня і якісь миші лізли. А руда із сірою не язика йому показують і пальцями у скроні крутять.
Пес як загарчить, як смикнеться до них, тільки повідок і утримує. Миші не на жарт злякалися та тікати. Собака за ними, господар за собакою. Але нікуди було мишам тікати, попереду стіна. Пес ричить, зуби скалить і повідок тріщить, ось-ось розірветься. Мишки обійнялися, попрощалися, очі примружили і чекають свого нещасного кінця. А собака гавкнув несамовито, зі злістю смикнувся, розірвав таки повідка і кинувся на миш. Але за мить зрозумів, що ніхто його за повідок не тримає і раптово загальмував. Потім розгублено озирнувся, підійшов до свого господаря, притиснувся до його ноги і опустив голову. Це він так чекає, поки господар купить нового повідка і пес знову зможе кинутися на ворогів.
Але ж мишки за цей час мали змогу втекти і побудувати міцну нірку під колесами.

2
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 10 місяців

7076

4
Коментарі: 0Публікації: 2Реєстрація: 11-04-2022

Коментувати