Для голосування необхідно авторизуватись

Час роздавати каміння

На дорозі лежав камінь. А був він там не один, їх лежало багато. І дорога та була вузькою кам’янистою стежкою, що петляла поміж двома горами із скелястими боками. Щоб пройти цією вузькою дорогою, доводилося щоразу відсувати каміння. Воно було важким і незручним, і не все вдавалося перекласти. Ходила тією стежкою дівчина. Вона збирала каміння, що заважало ходьбі, і несла його по стежці далі, де гори ніби розступалися, і можна було його відкинути вбік, щоб не заважало іти.

Каміння було важким. Не кожний камінь дівчина могла підняти. Навантажені сумки заважали деяким перехожим і ті уїдливо їй за це дорікали. Але вона мовчала і не признавалася, який тягар носить у сумці і у рюкзаку за плечима, бо дорога ця потрібна усім. Їй було неймовірно важко, та основний тягар був не фізичний: вона намагалася ніяк не реагувати, але терпіти деяких перехожих – злих і заздрісних ставало дедалі важче. Щоправда не всі були такими. Дехто, хоч і не допомагав, але мовчав і тільки іноді співчутливо дивився, бо розумів, що без такої роботи ходити стане зовсім неможливо. Із кожним таким походом стежка ставала рівнішою і по ній легше було іти, але ненадовго, бо у горах бували часті вітри і бурі. І тоді неначе велетень скидав каміння із скель і засмічував стежку. Тоді вона знову починала свою роботу, отримуючи дорікання і насмішки. Та одного разу її терпець увірвався і дівчина перестала ходити по стежці. Ніхто тепер дорогу не доглядав і вона захаращувалася камінням, яке заважало. Згодом ходити стало зовсім неможливо і тоді кожному перехожому довелося і собі взяти кілька каменів, і чистити стежку, бо тільки так можна було по ній пройти.

Часто люди не бачать і не хочуть цінувати чужу працю. Хто працює для загального блага, бувало, отримує злість і насмішки. Але так триває не завжди, бо відсутність такої невдячної роботи змусить інших робити те саме – чистити дорогу. Обставини змусять кожного нести свій камінь. А час почне кожному роздавати каміння.

 

21.08.2021-10.07.2022

Світлина із інтернету.

 

 

 

 

2
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 3 тижні

Светлана Борщ

162
Коментарі: 0Публікації: 103Реєстрація: 01-04-2022

Золоте перо

Достижение получено 31.12.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій

Коментувати