Для голосування необхідно авторизуватись

Нотатки наvigenої домогосподарки.

Як же нас налаштовує школа? Ось,  приміром,  у всіх нпвчальних закладах вивчають Тараса Григоровича Шевченка,  як корифея української літератури. Дехто з вчителів витягаі брудну білизну приватного життя. Ну, модні тенденції,  так би мовити на сьогодні,  щоб бути у тренді. У “Ютуб”  зливають відео про недосконалість того,  кому стоять пам’ятники у всіх пристойних населених пунктах. До речі,  які пам’ятники вам подобаються? Кому чи чому ви поставили пам’ятник? Памятники потрібні? Чомусь вважається,  що людина і народ не можуть прожити без кумира,  томв після поверження Леніна перше завдання було витратити гроші на нові пам’ятники. Як і всі люди,  Шевченко недосконалий,  але суспільству постійно нав’язують думку, що потрібен досконалий приклад життя для безкорисливого вихідця з низів,  який досяг високого сановища у суспільстві та був праведником волі,  бідних і знедолених. І що ж вкладають у юні голови вчителі? Що шукати приклад,  як прожити життя треба у книжказ і відомиз людях,  постійно прагнути до вищого стану суспілства,  мати багатство. А чому не можна прагнути прожити у любові та достатку? Чому потрібно ділити когось на якісь групи,  стани чи стада.

Щодо поглядів на сім’ю, то потрібно плакати читаючи “Причнну”, “Катерину”… Дівчат збещещують,  вони помирають,  пани живуть собі та добра наживають. Де тут мораль,  що доро перемагає зло,  якщо зло доводить до смерті? Що за безсердечні батьки,  які виганяють блукати у мвіт власну дитину,  але при цьому вчать,  що кожен може помлитись і помилку можна виправити. Яким чином можна виправити помилку? Дівчина із дитиною живуть поживають і горя не знають,  бо материнсво і дитина – це не гріх,  і не зло,  а хто кидає свою дитину,  то вчиняє гріх і непрпвильно робить? Томущо формуєтся у поколінь на підсвідомому рівні,  що говорять одне,  вчать одне,  але насправді усе по іншому:хто вбивця і злодій,  той живе добре,  а хто добрий,  той дурний,  бідний і помре рано?  Хочеться,  щоб правильно зрозуміли думку:я не проти Шевченка,  його творчості,  але потрібно правильно трактувати твори і формувати правильні висновки на основі прочитаного. Я не за розвінчання всеукраїнського письменника,  але перш ніж із когось зробити приклад для наслідувпння,  то варто подумати чи варто,  щоб діти хотіли пробути 10 років у солдатах, просидіти в тюрмі і померти самотніми? Не хочеться,  щоб з когось робили кумира на якийсь період,  щоб потім над ним знущались та шукали недоліки. Твори – це не життєпис святого письменника чи поета.

Література лише відображає певні події,  історію, почуття, може бути фантастичною та прикрашеною,  але вивчати життєпис письменників,  який в основі трагічний та сповнений болю не варто,  сучасні діти цього не розуміють та й чи варто? Що думаєте ви,  шановний читачу?

 

1
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 5 днів

5808

61
Коментарі: 54Публікації: 34Реєстрація: 08-04-2022

Яскравий коментатор

Достижение получено 15.12.2022

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Бронзове перо

Достижение получено 08.05.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Коментувати

Думок на тему “Нотатки наvigenої домогосподарки.”