Для голосування необхідно авторизуватись

Нотатки наvigenої домогосподарки. Гендерність.Міфи та реальність .

Усі звикли до таких нав’язаних кимось чужих думок: жінка — зло, причина нещасть чоловіка, життя, цілої планети ще з часів Адама та Єви; через легковажність та надмірну цікавість чоловіка вигнали з Раю, якби Єва народила одного сина, то не було б першого вбивства брата Авеля; народження сина — радість, гордість, щастя, підтримка у старості, поява дівчинки у сім’ї — потенційна загроза біди, згвалтування, добровільної ганьби у вигляді втрати цноти, вагітності, тому жінка винна і достойна різних покарань та мук, навіть при народженні дітей… Одним словом, якщо ти на цьому світі з’явився хлопчиком, то тобі неймовірно пощастило, принаймні, будеш позбавлений фізичного болю та дискомфорту при вагітності та пологах. Ну, а якщо ти  набідокурив у минулому житті, то ласкаво просимо на грішну Землю (хоча одностайності немає, дехто стверджує, що вона свята)  у вигляді особи жіночої статі для болю та нещасть. До речі, навряд після смерті, при існуванні такої несправедливості при житті, на іншому світі , жінок, на відміну від чоловіків, можуть автоматично прийняти в рай, швидше за все, в пекло. Залишається невідомим той факт, чому тоді з таким терпінням та надією жіноча половина людства відвідує храми, віками несе гроші та молиться, але до цих пір, навіть у цьому житті їм не світить прощення. Чоловіки до цього питання та обов’язку, як і до багато інших, ставляться простіше. То чи варто старатись бути хорошою дитиною, дівчиною, жінкою, матір’ю, якщо у будь-якому разі будеш виннен, та тебе у майбутньому чекають лише муки, навіть після смерті?

Коли хтось починає говорити про гендерну рівність, він в першу чергу хоче обманути себе. Суспільство, яке віками плекало ідеї, що є чоловіча та жіноча територія, обов’язки, професії, тощо та є речі потрібні і гідні лише чоловіків, як алкоголь та зброя, закриті чоловічі клуби, риболовля…не зможе і не захоче, щоб було інакше. Жінки повинні сидіти вдома, як квочки на гнізді, це їхнє від природи. Мужики — усі, як один, орли, високо, далеко літають. Не їхня справа сидіти на гнізді з яйцями на яйцях чи того, що з них вилуплюється. Чоловіків напружує ситуація, коли жінки мають свої справи, свої закриті клуби чи таємниці. Типово, якщо чоловік п’є, це всеодно один куток хати горить, як стверджує народне прислів’я. Нетипово, коли п’є жінка, тоді горить три кутки.  Узагалі, якось легше живеться, коли можна знайти когось крайнього, щоб повісити на нього усі проблеми.

Скільки живу, бачу одне і теж: дівчат та жінок називають повіями, хоча, якщо чоловік зраджує чи хлопець з кількома спить, то він мачо. У цьому плані, їм простіше від природи, бо на козаку нема знаку, тому мабуть, відповідальніші жінки на роботі і вдома. Я не проти, якщо хтось зможе мені написати заперечення. Ніхто не знає, існує публічний дім, де можна вибрати чоловіка, як товар на базарі, і з ним “провести ніч”? Силоміць, хитрістю, обманом туди доставляють, щоб заробляти собі на існування? Якщо жінки слабкі створіння, варті уваги та поваги, то дуже дивно, що на Землі змогли придумати, а тим більше влаштувати такі місця для жінок. Чоловікам для цієї справи жартома кажуть вистачить п’ять хвилин, далі потрібне швидше за все, уточнення: п’ять хвилин, щоб задовільнитись чи задовільнити?

Якщо чоловік — голова сім’ї, вінець природи, образ і подоба Бога, то його поведінка і норми моралі, які він же встановлює та підтримує, трішки розходяться, як думки зі справами у особи, яка думає одне, говорить друге, а робить третє.

Стільки років підряд жінки борються у всьому світі за свої права, а потрібно не боротись, добиватись, просити, потрібно просто мати ці права, дозволяти їх, як чоловіки? Для чого придумали свято Восьме березня, День захисника Вітчизни, День батька, День сім’ї, День обіймів, День закоханих, День поцілунків? Не простіше святкувати один раз на рік, але грунтовно і гарно День сім’ї? Хороший звичай, щоб усі збирались у найстаршої особи роду, і так відзначити це свято, щоб на другий рік, незважаючи на усі перепетії долі УСІ ХОТІЛИ знову зустрітись. Бо усі ці Дні усеодно ніхто не святкує. Та й батьками стають одночасно двоє, а не хтось один, а бабусями і дідусями теж по двоє, а разом чотири. І не я придумала: що міцна сім’я — міцна Держава. Якщо на мить уявити, що кожне свято — це особа, це ніби святкувати одному на одинці з собою. Погодьтесь, є речі які існують тільки у множині, наприклад , як слово “санки”, є речі, які існують тільки в однині “молоко”. Є речі, які варто ділити, як відповідальність чи обв’язки, або спільно їх нести, як важку сумку. І є речі, які варто об’єднувати, як Дні мам, та, поцілунків та обіймів…, які можуть існувати порізно, але це невесело. А правильно?

 

 

4
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

5808

36
Коментарі: 32Публікації: 20Реєстрація: 08-04-2022

Бронзове перо

Достижение получено 08.05.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Коментувати