Для голосування необхідно авторизуватись

Нотатки наvigenої домогосподарки.Порядок і зарплата.

Стаття на суспільну тему. 

Порядок і зарплата.

Хто за порядок в Україні? Що це таке? Як ви собі уявляєте нормальне щасливе життя у нашій країні?

Кожен хоче мати роботу: працювати на себе, у державній чи приватній структурі. Але кожен, я думаю, хоче отримувати аванс та зарплату, мати змогу працювати абсолютно легально. Аванс – це грошова винагорода, яка виплачується працівникові до отримання основої платні при прийнятті на роботу чи стажування, щоб працівник спокійно міг працювати, мати гроші на проїзд, необхідне харчування, одяг, житло. На сьогоднішній день державні та приватні структури намагаються отримати працю робітника і заплатити йому гроші через місяць, півтора. На які кошти має прожити особа за цей період невідомо, але у магазині, транспорті, у стоматолога чи лікаря нікого не цікавить, де ваша платня і яка, ти мусиш за все платити одразу. Відрядні – це кошти, які повинен отримати працівник перед тим, як прибути у місце призначення, яке знаходиться не за основним офісом роботодавця для виконанна певних робіт чи послуг навіть, якщо це на один день. Фактично — це гроші на дорогу та супутні витрати, такі як, наприклад, обід чи вечеря. Працівників давно намагаються обдурювати із-за незнання ними своїх прав. Роботодавець диктує умови. Працівник мусить на них погоджуватись, бо залишиться без заробітку з вовчим квитком.

Якщо особа з якоїсь причини лишилась без роботи, то вона може прийти і стати на облік у Центр зайнятості. Але справа у тому, що допомогу по безробіттю ви отримаєте лише через місяць. Залишившись без засобів для прожиття, держава, мабуть, пропонує взяти кредит у банку, щоб було за що протриматись цей календарний місяць, щоб отримати допомогу по безробіттю. До речі, коли ви офіційно маєте зарплату, то частина коштів спрямовується фонд для видачі вам цих грошей у разі настання безробіття. Роботодавець не дає працівнику кошти на прожиття двох тижнів чи іншого пероду при звільненні. У парадоксальній країні ми живемо, правда? Як українці можуть себе почувати соціально захищеними у своїй державі при таких умовах? Чи політика України спрямована на рабство власних громадян, приниження та знищення? Логічно було б дати працівнику, який залишився без роботи аванс у розмірі прожиткового мінімуму на початку реєстрації у Центрі зайнятості чи при працевлаштуванні до видачі зарплати. Мінімальний прожитковий мінімум на одну особу становив у 2022 році 2864 гривні. Якщо на вихованні у непрацюючої особи є дитина то половину прожиткового мінімуму на дитину теж потрібно виплачувати. Якщо особа самотня, то на дитину потрібно виплачувати повністю сумму прожиткового мінімуму на місяць. Це складно залишитись без роботи та шукати нове місце. Якщо держава гарантуватиме таке грошове забезпечення, то працівникам буде вигідно одразу повідомляти про втрату робочого місця. Звісно, якщо працівник працює неофіційно і отримує допомогу, то це протизаконно і таких осіб потрібно наказувати, бо це шахрайство.

Хочеться згадати ще раз про зв’язок. Про його важливість у час війни особливо. Чому компанія “Київстар” змушує платити за нього наперед на чотири тижні? Чому змінила умови надання послуг в односторонньому випадку, знаючи, що послугами їхньої компанії користуєтьмя переважна кількість населення України, яке отримує гроші раз на місяць і без авансу, а мати спілкування з родичами, друзями надважливо? Колишній державний “Укртелеком” не надає послуги мобільного зв’язку для громадян, не розвиває цей напрям, не становить конкуренції компаніям, які щомісяця мають надприбутки і хваляться своєю благодійністю для бідних та військових за рахунок переважної кількості бідного населення України. Чому антимонопольний комітет, департамент регулювання цін, відділ захисту споживачів, Державне бюро розслідувань ніяк не реагують на порушення правил та законів власниками великих компаній? Давно пора вірити та довіряти своїм абонентам та брати оплату послуг у кінці місяця, а не наперед. Бо давно війна ,високе безробіття, безкоштовна волонтерська робота, хаос…

Я дурна та бідна, бо такою мене роблять у державі Україна. А ви? Буду рада побачити ваші почуття та думки. У Наvigenої домогосподарки є ідея, як зробити виплати працівникам цікавими для роботодавців та працівників, щоб економіка стала легальною, подолати тіньові зарплати і доходи. Але вона думає, що усім це байдуже, томущо Україна була і буде територією для відмивання долларів та євро, а керівникам держави цікаво, щоб економіка належала олігархам, яких меншість, а не простим працівникам, які живуть, заробляють і витрачають зароблене за місяць у своїй країні.

 

Якщо вам сподобалася стаття і ви маєте змогу поділитись кровно заробленими коштами, то Наvigena домогосподарка буде вдячна усім за підтримку, томущо на даний момент вона безробітна, навіть якщо це буде аід однієї копійки. Усім миру та порядку.

Номер  банківської картки:

4441 1144 6759 1671

З поміткою:”За журналістську діяльність”.

 

2
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 1 тиждень

5808

75
Коментарі: 57Публікації: 44Реєстрація: 08-04-2022

Небайдужий читач

Достижение получено 12.02.2023

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Яскравий коментатор

Достижение получено 15.12.2022

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Бронзове перо

Достижение получено 08.05.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Коментувати