Для голосування необхідно авторизуватись

Нотатки наvigenої домогосподарки.Стаття про стоматологію.

Нотатки наvigenої домогосподарки. Стаття про стоматологію. Очікування та реальність.

1. Пацієнт в україні може отримати якісну стоматологічну допомогу. Здоров’я пацієнта важливіше за посаду та гроші.
Реальність: ні бідний рацієнт, ні пацієнт з грошима не мають на руках підтвердження від лікаря про проведене лікування, (а саме дату відвідування, використані матеріали, гарантію, підпис, печатку) та не убезпечені від лікарської помилки, неякісного лікування й обслуговування, і не знають як захищати свої права. Якщо з кожним відвідуванням пломба буде більшати, а стінки зуба тоншати, то навіщо відвідувати дантиста раз напівроку? Достатньо раз на рік,, к це було за радянських часів. Тим більше, що ми дожились до того, що ціни нам сміють озвучувати в Україні в іноземній валюті, а не у гривні. А що, лікувальний заклад має право отримувати оплату в долларах чи євро чи українці отримують у таких грошових знаках платню?

Із-за кордону приїжджають ставити імпланти, пломби, бо це дешевше у нас. Люди в країні стають нецінні і недорогі пацієнти, яких чекають, як грошовитих іноземців. Працівники стоматологічних закладів скаржаться, що вони мало можуть заробити, що в інших державах вони заробили б значно більше (шкода, що не думають, чи зробили б вони свою роботу більш якісно). Що їх тримає в Україні? Хай їдуть і заробляють. Чи потрібен такий лікар, який не хоче допомогти вирішити якісно і надовго проблему з конкретним зубом, а впершу чергу прораховує, скільки можна взяти грошей з даного пацієнта?

2. Втрата зуба – це нічого страшного.

Реальність. Зуб прирівнюється до людського органу. Уявіть, що вам пропонують відрізати половину пальця чи палець. Ви одразу погодитесь? Як можна звинувачувати пацієнта у поганому догляді за зубами, якщо усі або переважна кількість бояться стоматологів та знають наскільки дорого обходиться їх ремонт, також пломби мають гарантійний термін використання? Тобто незалежно від того наскільки добре ви доглядаєте ротову порожнину, після закінчення гарантійного терміну на пломбу, її потрібно змінювати. Просто існують різні матеріали, а відповідно і термін гарантії на них. Кому у стоматолога пояснювали, що існують матеріали преміум класу з гарантійним терміном п’ять років?

Якщо вам пропонують видалити зуб, який ви довго лікували, витратили багато коштів та часу, то хто повинен визначати, з якої причини особа втратила зуб: з вини пацієнта, бо не слідкувала за ротовою порожниною чи це лікарська недбалість, експерименти з матеріалами та оргагізмом людини у бажанні заробити побільше грошей? Хіба лікар має право на використання методів лікування, матеріалів, які не пройшли випробування чи не схвалені й дозволені для використання в Україні Міністерством охорони здоров’я? То чому відвідувачі стоматології не бачать цих дозволів? Раптом вони підроблені.

3. У стоматологічному кріслі зручно сидіти і мовчати.

Не бійтесь задавати питання лікарю, які вас хвилюють. Справжній лікар надасть відповіді, щоб пояснити свої дії, заспокоїть страхи, задовільнить цікавість. Це вам болить і вашому організму приймати ліки чи продцедури, ви будете відчувати біль, дискомфорт, побічні дії, алергічну реакцію, зменшення концентрації уваги. Заодно визначите чи лікар справді хоче вам допомогти – надати лікарські послуги, чи щось абияк зробити та сказати, щоб від нього відчепились.

Особисто для мене, стоматологічне крісло, як прокрустове ложе.

4. Лікар ніколи не помиляється.

Правда. Лікар, який і кожен може помилитись. Є лікар, який вам підходить по ціні, особистих враженнях. Є який не підходить. Лікар, який обманює заслуговує на вашу довіру і втручання у ваш організм та здоров’я?

Кожен платить стоматологу, щоб тимчасово прожити без нього і його послуг. Купує своїм зубам спокій від його втручання. І хотів би більше не потрапляти в його руки або, щоб це таплялося, якомога рідше. Ви згідні з цією думкою? Навіть тоді коли вам не було боляче. Відкривати свій рот, яким їдять, говорять і цілуються, щоб у ньому колупалася чужа особа, не надто надихаюче.

5. Стоматологічні послуги в Україні можуть доволити собі усі у будь-який час.

Реальність. У державному стоматологічному закладі не має дорогих пломбувальних матеріалів, які використовують у приватних кабінетах. Державні лікарі не мають обладнання, яке використовують приватники.

У державних стоматологіях немає безкоштовних послуг. Усі послуги платні. Одні платять через благодійні внески, інші у кишеню. Але ніхто з пацієнтів не отримує навіть довідку про лікування. Яким чином тоді можна довести гарантію на пломбу чи роботу лікаря?

Неприємно коли лікар під час консультації визначає рівень фінансової спроможності по матеріалах і роботі, тобто стає психологом, маркетологом, диллером, а не допомагає вирішити проблему чи вилікувати хворобу.

Лікарі-стоматологи обіймають одночасно дві посади: у державному медзакладі та приватному. Тому людина є заручником стоматолога, який завжди може його відправити з державного кабінету у приватний і навпаки. Замкнуте коло безвідповідальності і невідповідальночті лікаря.

 

Будьте здорові! І намагайтеся якомога рідше потрапляти у ситуацію, коли потрібні послуги стоматолога.

Буду вдячна за відгуки та ваші думки: згоду чи незгоду.

Автор існує виключно на громадських засадах.

Якщо у вас є можливість поділитися платнею з автором на хліб насущний, він однаково вдячний усім навіть за одну копійку чи гривню.

Номер банківської картки: 4441 1144 6759 1671.

Хай у нашій країні панують чесність та неупередженість.

 

3
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

5808

75
Коментарі: 57Публікації: 44Реєстрація: 08-04-2022

Небайдужий читач

Достижение получено 12.02.2023

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Яскравий коментатор

Достижение получено 15.12.2022

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Бронзове перо

Достижение получено 08.05.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Коментувати

Думок на тему “Нотатки наvigenої домогосподарки.Стаття про стоматологію.”