Для голосування необхідно авторизуватись

Нотатки наvigenої домогосподарки.

  1.   Якщо ви думаєте, що слово медицина походить від солодкого “мед”, то наукові джерела цей погляд відхиляють, та стверджують, що це латинські слова medicina, medicys — лікарський, лікувальний. Зі словами ліки, лікар, лікарня знайомі усі. Але не для всіх ці слова означають полегшення болю, отримання консультації чи лікування хвороби, способи оптимального визначення її причини. Швидка допомога на латині звучить “ambulance”, лікарня –“hospitium”, клініка — “clinic”, терапевт — “clinicus”. Які на вашу думку підійшли б назви для споруд, де можна отримати швидку медичну допомогу вдома чи при зверненні, зробити усі необхідні аналізи та дослідження, взяти довідки, отримати консультацію, одразу отримувати лікування стаціонарно чи відвідувати певні процедури? Чи логічно і зручно було б вам знати, що стоматологи, як і всі решта лікарів знаходяться в одному місці, і це місце не славнозвісна та багатостраждальна п’ята точка, куди відсилають, якщо не мають відповідних знань(адже зуби і щелепа є невід’ємною частиною усього людського організму?Якщо застуда, тиск чи інші проблеми лікаря можна викликати додому, на роботу чи в інше місце, а як болить зуб ні?Хіба зубний біль — це не біль?)? Чи вважаєте ви похід до стоматолога стресом і чи варто, щоб на цей час давали лікарняний листок тимчасової відсутності так само, як і на період проходження обстеження чи здачі аналізів? Як назвати такі заклади, де є усі лікарі, усе необхідне обладнання без картки з прізвищем ім’ям по-батькові, датою народження, адресою проживання, місцем роботи, де дають бланк з номером, де можна вказати за бажанням вік, дату відвідин, спосіб отримання результатів аналізів, консультації чи способу лікування, номер наданий державою для нарахувань/ відрахувань з податкової чи наданий , наприклад, лікарем при заведенні першої медичної картки : “Дім здоров’я”, “Клініка”,”Лікарня”, “Поліклініка”, “Швидка медична допомога”, “Медична допомога”, ваші варіанти, шановні читачі? У яких адміністративних центрах чи населених пунктах вони повинні знаходитись? Чи варте здоров’я і життя навіть найменшої у державі особи, щоб у разі потреби підняти навіть з постелі потрібного фахівця(не шарлатана і зазнайку), вертоліт у повітря?Як ви вважаєте, яким чином можна швидко поширювати при потребі серед представників медицини свою проблему, щоб отримувати вигідні та необхідні пропозиції щодо  обстеження чи пропозицій лікування(способи лікування, ціна)?
    Спеціальний форум країни? Міждержавний форум? Спеціальний сайт?Чи частина якоїсь соціальної мережі? Щоб було конфіденційно та грамотно???
  2.   Лікар — звичайна людина.Пацієнт має право знати усе про свої діагнози, як про слабкі сторони чи на що звертати увагу, а також усі варіанти, які можуть запропонувати для вирішення проблеми, навіть, якщо це буде навіть нетрадиційна медина.Адже інколи тільки саме віра допомагає подолати хворобу.
  3.   Усі звикли, що лікар сказав, то треба так робити. Навіть, якщо дитина кричить чи пручається, навіть якщо дорослому дискомфорт, пропонують терпіти та мовчати.Але коли боляче, то це природньо плакати та кричати. Показують лікарів, які забавляють дітей та дорослих показують відео, пропонують цукерки після відвідин… Погодьтесь, що щось не так? Кожен хоче знати, що у нього, що можна зробити у конкретній ситуації, що пропонує лікар, що залежить від пацієнта?
  4.   Коли ваша дитина плаче, то ви намагаєтесь заспокоїти і дізнатись причину. І це нормальна реакція. Так само і коли звертаються до лікаря, то не хочуть почути звинувачення, що сам виннен, чи це не боляче і не страшно, а насправді боляче, страшно і не знати що робити і як рятуватись. Лікар має бути не садист?
  5.    Дуже дякую за увагу, якщо у когось вистачило терпіння та часу прочитати статтю. Буду вдячна за зворотній зв’язок: чи легко читалось, що сподобалось, що не сподобалось, з чим згідні, а з чим категорично не погоджуєтесь? Обіцяю, що прочитаю навіть найсуворіші коментарі. І буду намагатись не психувати після них.
  6. Vigen Домогосподарка.
3
Поділитись...

Автор публікації

Офлайн 5 днів

5808

61
Коментарі: 54Публікації: 34Реєстрація: 08-04-2022

Яскравий коментатор

Достижение получено 15.12.2022

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Бронзове перо

Достижение получено 08.05.2022
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій

Коментувати